زاهدان کجاست ؟

شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران و نزدیکترین شهر مرزی ایران به کشور پاستان می باشد. در زمان حکومت رضا شاه پهلوی برای سامان دادن به وضعیت مرز بین ایران و پاکستان این شهر که قبلا آبادی کوچکی بود تبدیل به شهری بزرگ شد و بنا های زیادی در آن احداث گردید. زاهدان به دلیل حضور کمپانی هند شرقی در هندوستان و تصرف بلوچستان پاکستان توسط انگلیسی ها بارها مورد هجوم ارتش انگلستان قرار گرفته، ولی حضور مدافعان بلوچ مانع از اشغال زاهدان توسط انگلیسی ها شده است. به طور کلی جمعیت استان سیستان و بلوچستان به دو بخش تقسیم می شود. بخش شمالی استان یعنی شهر زابل دارای جمعیت سیستانی است که شیعه مذهب هستند و بخش جنوبی آن یعنی از زاهدان تا چابهار دارای جمعیت بلوچ هستند و از مذهب سنی پیروی می کنند. خوب است بدانید که مردم بلوچ همگی از لباس مخصوص خود استفاده می کنند که به آن لباس بلوچی میگویند و نسبت به این لباس دارای تعصب هستند.

چگونه به زاهدان برویم ؟

هواپیما، اگر علاقه مند به سفر با هواپیما هستید، فرودگاه بین المللی زاهدان تقریبا برای همه شهر های ایران دارای پرواز می باشد و از این طریق می توانید وارد زاهدان بشوید. فرودگاه زاهدان تا مرکز شهر ۱۵ دقیقه با خودرو فاصله دارد.
قطار، برای کسانی که با قطار سفر می کنند این امکان برای سفر به زاهدان وجود دارد. ایستگاه راه آهن چابهار به ایستگاه راه آهن کرمان متصل است. و اگر از تهران به زاهدان قصد سفر با قطار را دارید این قطار از ایستگاه های کاشان، یزد، زرند، کرمان، بم، فرج عبور می کند و تقریبا بعد از ۲۲ ساعت به ایستگاه راه آهن زاهدان میرسد.
خودرو شخصی، اگر با خودرو شخصی از تهران قصد سفر به زاهدان را دارید بهترین مسیر، عبور از شهر های قم، کاشان، نائین، یزد، مهریز، انار، رفسنجان و عبور از کرمان و ورود به ماهان می باشد. و در ادامه مسیر با عبور از بم وارد محدوده استان سیستان و بلوچستان خواهید شد. از شهر بم با ۴ ساعت رانندگی به زاهدان خواهید رسید. و کل مسیر از تهران تا زاهدان بدون توقف ۱۶ ساعت طول خواهد کشید. البته باید بدانید که این سفر با خودرو، یک سفر ۲ روزه است و می توانید شب اول را در ماهان کرمان توقف کنید و صبح روز بعد به سمت زاهدان حرکت نمایید.
اگر با خودرو به زاهدان سفر می کنید و مطالبی درباره نا امنی در این منطقه شنیده اید توصیه ما به شما این است که تمام شنیده های خود را دور بریزید. مردم زاهدان و مردم استان سیستان و بلوچستان از مهمان نواز ترین و خون گرم ترین مردم ایران عزیز می باشند و بخصوص با مسافران با احترام زیاد و مهمان نوازی عالی برخورد می کنند. فقط کافیست به توصیه های که ماموران نیروی انتظامی در طول مسیر به شما می کنند گوش دهید.

بهترین هتل های زاهدان کدامند ؟

برای روز هتل های زاهدان می توانید در سایت رزرواسیون آریا در لیست هتل های زاهدان متناسب با نیاز خود یکی از هتل های زاهدان را انتخاب نمایید. هتل های زاهدان زیاد نیستند ولی همگی دارای اتاق های تمیز و مرتب، سرویس بهداشتی و حمام با امکانات و بسته های بهداشتی خوب می باشند. آب گرم در هتل های زاهدان در طول شبانه روز برای استفاده میهمان در دسترس می باشد و برخورد کارمندان هتل ها با میهمانان به صورت حرفه ای و با توجه به اصول مهمان نوازی در هتل ها می باشد. ولی یکی از بهترین هتل های زاهدان که دارای امکانات متنوع می باشد هتل بزرگ استقلال زاهدان است.

رزرو هتل های زاهدان از طریق رزرواسیون آریا

شما می توانید هتل های زاهدان را از طریق رزرواسیون آریا با بیشترین تخفیف رزرو نمایید. همکاران ما در ررزواسیون آریا تلاش می کنند بیشترین تخفیف رزرو هتل های زاهدان را برای مسافران زاهدان ارائه نمایند.

اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها