سفر به ارومیه
ارومیه شهری در شمال غرب ایران است که در کنار دریاچه ارومیه و هم مرز با کشور ترکیه می باشد. ارومیه معروف به شهر آب، پاریس ایران و شهر مذاهب و اقوام می باشد. آب و هوای ارومیه به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود، در نیمه اول سال دارای هوای مطلوب و خنک است ولی در اکثر روز های نیمه دوم سال هوای یخبندان در سراسر شهر برقرار می باشد. در حال حاضر برای سفر به ارومیه می توانید از فرودگاه بین المللی ارومیه که در فاصله ۳۰ دقیقه با شهر قرار دارد استفاده کنید. همچنین پایانه اتوبوس بین شهری شهید کاملی ارومیه نیز در طول شبانه روز برای اکثر نقاط کشور در حال جابجایی مسافر می باشد. این پایانه در حومه شهر و در بلوار هفت تیر روبروی هتل قصر ارومیه قرار گرفته است. استفاده از راه های زمینی یکی دیگر از روش های سفر به ارومیه می باشد. فاصله تهران تا ارومیه ۷۶۴ کیلومتر است که این مسیر با خودرو در ۹ ساعت طی می شود. همین طور فاصله تبریز تا ارومیه ۱۴۸ کیلومتر است که به وسیله خودرو در ۲ ساعت ۳۰ دقیقه طی می شود و بخشی از مسیر از روی پل دریاچه ارومیه می گذرد. فاصله سنندج تا ارومیه به صورت زمینی هم ۴۰۹ کیلومتر است که با استفاده از ماشین ۶ ساعت طی این مسیر طول خواهد کشید.

جاذبه های دیدنی و سوغات ارومیه
از مهمترین جاذبه های دیدنی ارومیه می توان به عمارت سه گنبد، موزه ارومیه، بازار قدیم ارومیه، مسجد جامعه ارومیه، کلیسای ننه مریم، کلیسای حضرت مریم و البته از همه مهمتر دریاچه ارومیه اشاره کرد.
نقل ارومیه مهمترین سوغاتی این شهر است که انواع بید مشکی، گردویی، زعفرانی، پسته ای و بادامی عرضه می شود، با این حال نقل بید مشک معروف ترین نوع نقل درارومیه است.

رزرو هتل در ارومیه
به غیر از هتل آنا و هتل قصر ارومیه اکثر هتل های ارومیه در خیابان امام و خیابان کاشانی قرار دارند. این خیابان ها در مرکز شهر هستند و با اقامت در هتل هایی که در این دو خیابان قرار دارند به راحتی می توانید در سطح شهر تردد نمایید و دسترسی شما به میدان ولایت فقیه که میدان مرکزی شهر است به آسانی صورت خواهد گرفت. هتل آنا ارومیه در بلوار جام جم و در خروجی غربی شهر به سمت مرز ترکیه قرار گرفته که کمی بالاتر از آن سد آبی خاکی شهر چای قرار دارد. هتل قصر در سمت شرقی شهر و در نزدیکی دریاچه ارومیه در کنار بلوار هفت تیر قرار دارد، هتل قصر نزدیک ترین هتل ارومیه به دریاچه ارومیه است که فاصله هتل تا دریاچه در 20 دقیقه با خودرو طی می شود. البته هتل دنیز که در مسیر جاده ارومیه به سلماس قرار دارد و در کنار ساحل دریاچه قرار گرفته است.

اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها