معرفی شهر بندر عباس
بندر عباس در جنوب ایران و مرکز استان هرمزگان است.  نام قدیم شهر گمبرون بوده است که به بعد از باز پس گیری شهر توسط شاه عباس به افتخار این پیروزی به بندر عباس تغییر نام پیدا کرده است. آب و هوای بندر عباس متغییر است و در فصل تابستان به 52 درجه و در فصل زمستان به 2 درجه سانتی گراد می رسد و بهترین فصل سفر به این بندر جنوبی ایران فصل پاییز و زمستان است. به دلیل وجود بندر شهید رجایی و شهید باهنر بزرگترین قطب حمل و نقل کالا است.
هتل های بندر عباس
به دلیل وجود بنادر، جاذبه های گردشگری هر ساله مسافران بسیاری به شهر بندر عباس سفر می کنند. تنها هتل 5 ستاره شهر بندر عباس هتل هما بندر عباس است که با دارابودن ساحل اختصاصی و باغ در کنار خلیج فارس زیباترین و بهترین هتل شهر بندر عباس است. برای مسافرانی که ترجیح می دهند در مرکز شهر اقامت داشته باشند هتل هرمز بندر عباس در میدان انقلاب بهترین انتخاب است. هتل های ارزان قیمت در شهر بندر عباس قرار دارند که از جمله آنها هتل گلشهر بندر عباس است که هتل یک ستاره است. برای رزرو هتل های بندر عباس در سایت رزرواسیون آریا به همراه تخفیف به لیست هتل های بندر عباس مراجعه کنید و با چند کلیک به صورت آنلاین رزرو خو را انجام دهید.
دیدنی های بندر عباس
قدیمی ترین اثر تاریخی بندر عباس عمارت کلاه فرنگی است که به 300 سال قبل بر می گردد. بعد از آن حمام گله داری که در زمان قاجار بنا شده است. از دیگر آثار شهر معبد هندوها، خانه احمدی ها، بادگیر منبرگپ و مجموعه آب انبارهای موره می باشد.
برای گردشگرانی که دوست دارند در کنار ساحل قدم بزنند زیباترین ساحل شهر بندر عباس ساحل سورو است که در غرب بندر عباس قرار دارد.
مراکز خرید بندر عباس
برای خرید در شهر بندر عباس بازار سنتی شهر است که علاوه بر خرید می توانید خوراکی های محلی را تهیه کنید. در انتهای بازار سنتی بازار ماهی فروشان است که برای خرید ماهی تازه می توانید به آنجا مراجعه کنید. از دیگر مراکز خرید شهر بندر عباس مرکز تجاری ستاره جنوب است که در کنار خلیج فارس واقع شده است.
سوغات بندر عباس
انواع صنایع دستی حصیری، پارچه های گلابتونی دوزی شده، پارچه های سوزن دوزی شده، انواع محصولات صنایع دریایی ساخته شده از صدف و قالی از جمله سوغاتی های مهم بندر عباس است.

اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها