خوزستان-اهواز

فرودگاه بین المللی اهواز تا قبل از سال 1339 در منطقه باغات شاه اهواز مستقر و شرکت ملی نفت ایران مسئولیت اداره و نگهداری آن را به عهده داشت. در سال 1342 شرکت ملی نفت به دلیل نیاز و تردد کارشناسان خود مبادرت به ساخت باندی به طول 1370 متر و عرض 30 متر نمود.

ادامه مطلب ...

کرمانشاه-کرمانشاه

فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه یکی از فرودگاه‌های مهم غرب ایران در شهر کرمانشاه است. در هفته ۱۴۰ نشست و برخاست در این فرودگاه انجام می‌گیرد که فرودگاه کرمانشاه را در فهرست ۸ فرودگاه پر رفت و آمد ایران قرار داده است.

ادامه مطلب ...

خراسان شمالی-بجنورد

احداث فرودگاه بجنورد در سال 1368 و با در اختیار گرفتن 240 هکتار زمین آغاز گردید هر چند این فرودگاه از سال 1330 با تاسیسات اندک خود زیر مجموعه وزارت جنگ برای اهداف سمپاشی وجود داشته که در سال 1368علاوه بر زمینی که از آن فرودگاه باقی مانده بودمابقی توسط هیئت امنای وقت تملک و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

ادامه مطلب ...

خراسان جنوبی-بیرجند

فرودگاه بیرجند در سال 1315 در منطقهش مال شرقی شهر بیرجند افتتاح گردید. از مجموعه باند و تاسیسات و تجهیزات تا سال 1344 استفاده می شده و هواپیماهای یک موتوره در آن نشست و برخاست مینموده اند.ادامه مطلب ...

کرمان-کرمان

فرودگاه کرمان دارای ۲ ترمینال داخلی و خارجی بوده که در سال گذشته ۷۳۰ هزار مسافر خارجی و داخلی از امکانات این فرودگاه استفاده کرده‌اند. هر هفته بالغ بر ۱۱۶ پرواز داخلی و از فرودگاه کرمان انجام می‌گیرد. در سال 1360 عملیات تطویل وروکش باند اصلی به طول 3845متر عرض 60 متر ارتقاء‌یافته است که در سال 1366 به بهره برداری و در سال 1369 تحویل قطعی گردیده است.

ادامه مطلب ...

گلستان-گرگان

فرودگاه گرگان یکی از فرودگاههای است که قدمت آن به 50 سال قبل بر می گردد. این فرودگاه ابتدا در زمینی به مساحت 100 هکتار و دو باند خاکی چمنی به شکل متقاطع و به طول 1000 متر احداث شد. فرودگاه به عنوان یک پایگاه جهت هواپیماهای سمپاش شرکت هواپیمایی خدمات ویژه وابسته به وزارت کشاورزی و همچنین در مقطعی توسط وزارت پست و تلگراف و تلفن وقت به منظور مبادلات پستی مورد استفاده قرار داشته و تا سال 1374 این فرودگاه فاقد هرگونه تجهیزات فرود گاهی و ناوبری بوده است.

ادامه مطلب ...

گیلان-رشت

فرودگاه سردار جنگل تنها فرودگاه استان گيلان مي باشد كه در سال 1348بنا و در 7 كيلومتري جاده رشت به انزلي وحدود 15 كيلومتري منطقه آزاد بندر انزلي واقع و مساحت كل فرودگاه 220 هكتارو ارتفاع آن 40 پا پايين تر از آبهاي درياي آزاد مي باشد و به سيستمهاي كمك ناوبري دقيق وارتباطي با 7 طرح تقرب مجهز ميباشد.

ادامه مطلب ...

مازندران-ساری

فرودگاه دشت ناز ساری یکی از فرودگاه های کشور است. ازفرودگاه دشت ناز به شهرهای تهران و مشهد پروازهای روزانه‌ای توسط ماهان ایر برقرار است. این فرودگاه در ۱۵ کیلومتری شهر ساری واقع شده و پرواز‌های داخلی ان به شهرهای مشهد ، شیراز، اهواز، عسلویه، تهران، بندرعباس، کیش برقرار است.

ادامه مطلب ...

آذربایجان غربی-ارومیه

فرودگاه ارومیه که در سال ۱۳۴۲ ساخته و سه سال بعد در سال ۱۳۴۵ به بهره‌برداری رسید یکی از فرودگاه‌های ایران است. فرودگاهارومیه آذربایجان غربی از فرودگاه های مهم ناحیه شمال غرب ایران است. این فرودگاه در مرکز استان آذربایجان غربی قرار دارد.

ادامه مطلب ...

سیستان و بلوچستان-زاهدان

فرودگاه اصلی استان سیستان و بلوچستان فرودگاه بین‌المللی زاهدان است، که در جنوب شرقی شهر زاهدان قرار گرفته‌است. از این فرودگاه روزانه ۵-۸ پرواز به مقاصد داخلی و خارجی انجام می‌شود.

ادامه مطلب ...

آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها