موزه ارومیه

آذربایجان غربی-ارومیه

موزه شهرستان ارومیه در سال 1346 در محل خیابان دانشگاه بنا گردید.

موزه ارومیه

موزه شهرستان ارومیه در سال 1346 در محل خیابان دانشگاه بنا گردید. موزه ارومیه مشتمل بر یک سالن بزرگ، مخصوص اشیاء باستانی و تاریخی، دو سالن برای موزه مردم شناسی و یک سالن به عنوان کتابخانه موزه است.

در بخش ما قبل تاریخ موزه موزه ارومیه، مکشوفه‌های حفاری‌های تپه موشلان اسماعیل آباد، املش گیلان، حسنلو، سیلک کاشان و تپه‌های دینخواه و عمارلو که مشتمل بر 125 قلم شئی سفالی خام و پخته و مفرغی می باشد به نمایش گذاشته شده است.

در بخش تاریخی موزه ارومیه اشیایی که مربوط به دوره تاریخی لرستان است و آثاری است از مفرغ و برنز ، جنگ افزار و وسایل و اشیاء سفالی آن دوره به نمایش گذاشته شده است. تعداد این اشیاء 53 قلم است.

در بخش تاریخی موزه ارومیه که عموماً به قبل از اسلام مربوط می گردد، 50 قلم قطعات سفالین و فلزی از نواحی شوش، دیلمان، خوروین، نوروز محله، ری، رودبار، گرمی، رحمت آباد، سیاهکل، عمارلو و نهاوند گردآوری شده است.

در بخش اسلامی موزه ارومیه 100 قلم ظروف و اشیاء سفالین و فلزی وجود دارد که بی نهایت جالب و دیدنی هستند. این اشیاء متعلق به رفسنجان، ری، گرگان، کرج، قوچان، سبزوار، نیشابور، اراک، کاشان، ساوه، جیرفت، شوش، گنبدکاووس، بیرجند، دماوند، اصفهان و بجنورد است.

در بخش مردم شناسی موزه ارومیه، لیاس و وسایل مربوط به قرن 13 و 14 هجری وجود دارد، همچنین اشیاء مسی و برنجی، شیشه ای، پارچه ای، سفالین، چوبی و نیز مجسمه هایی از اقوام و طوایف مختلف کشور با لباس‌های محلی به نمایش درآمده است.

در بخش هنرهای تزئینی موزه ارومیه نیز تابلوها، مینیاتورها، مرقع و قلمدان‌های متعلق به قرون 13 و 14 هجری به نمایش گذاشته شده است و نیز اشیایی که برروی آن ها به خطی زیبا و متنوع، نوشته ها و آیاتی از قرآن مجید نقش بسته است.

موزه ارومیه در نزدیکی هتل پارک ارومیه و هتل آریا ارومیه  قرار گرفته به همین خاطر میهمان شهر ارومیه میتوانند برای اقامت، این هتل را انتخاب نمایند.

شما می توانید برای رزرو هتل در سراسر ایران و یا رزرو هتل های ارومیه از طریق سایت رزرواسیون آریا اقدام نمایید.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها