کلیسای ننه مریم

آذربایجان غربی-ارومیه

کلیسای ننه مریم که به نام کلیسای شرق آشوری نیز خوانده می شود،  بین خیابان‌های قدس ، دانش، کاشانی و امام ارومیه در محوطه نسبتاً بزرگی واقع شده است.

کلیسای ننه مریم

کلیسای ننه مریم که به نام کلیسای شرق آشوری نیز خوانده می شود،  بین خیابان‌های قدس ، دانش، کاشانی و امام ارومیه در محوطه نسبتاً بزرگی واقع شده است. به استناد منابع قدیمی کلیسایی، کلیسای ننه مریم در گذشته و پیش از انتشار مسیحیت آتشکده بوده و یکی از پرستشگاه‌های زرتشتیان به شمار می آمد. بر اساس روایت‌های موجود ، مویدان زرتشتی آتشکده به محض اطلاع از تولد مسیح دین او را پذیرفتند و کلیسای ننه مریم را تبدیل به کلیسا کردند. سنگ قبر سر موبد مذکور تا جنگ اول جهانی در کلیسا محفوظ بوده که در آن زمان به روسیه برده می‌شود و اکنون در موزه کیف نگهداری می‌شود. کلیسای ننه مریم یکی از مهمترین بناهای قدیمی آشوریان مسیحی و قدیمی‌ترین کلیسای آنان است. کلیسای ننه مریم دارای صحن نسبتاً بزرگی است. حیاط کلیسای ننه مریم به وسیله دو ورودی به خیابان‌های قدس و کوچه ضلع غربی ارتباط می یاید.بخش قدیمی و اکثر ساختمان‌های کلیسای ننه مریم در ضلع شمالی صحن واقع شده اند . کلیسای ننه مریم بارها دستخوش تغییرات شده و فرم هایی ناهمگون پیدا کرده است .به نظر می‌رسد اولین تغییرات در سال ۶۴۲ میلادی و به خواهر سلطان وقتِ چین به نام بلپری صورت گرفت. در سال ۱۳۴۲ و ۱۳۴۳ شمسی نیز برجی جدید به کلیسای ننه مریم اضافه شد و خود کلیسای ننه مریم مورد مرمت قرار گرفته است . کلیسای ننه مریم چون یکی از آثار کهن و تاریخی این دیار است طبعاً در اثر مرور زمان تغییراتی پذیرفته،  ولی آنچه که مسلم است بنای اصلی و قدیمی کلیسای ننه مریم از بین نرفته و هرگونه تغییری که بعداً صورت پذیرفته بر روی بنای اصلی کلیسای ننه مریم بوده است.

شما می توانید برای رزرو هتل در سراسر ایران و یا رزرو هتل های ارومیه از طریق سایت رزرواسیون آریا اقدام نمایید.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

021-66916724-5

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها