شهرک سینمایی صدا و سیما تهران

تهران-تهران

در سال ۱۳۵۸ ساختمان شهرک سینمایی صدا و سیما تهران با مساحت ۱۰ هکتار برای بازسازی صحنه‌هایی از تهران قدیم (در حدود ۱۳۰ سال پیش) آغاز شد و با فراهم شدن مجموعه عکسهایی از ساختمان‌ها، عمارتهای دولتی، محله‌ها و خیابانهای تهران آن روزگار، طرحهای اولیه این شهرک تهیه شد و در اختیار جانی کورتینا و دیگر دکوراتورهای ایتالیایی قرار گرفت.

شهرک سینمایی صدا و سیما تهران

در سال ۱۳۵۸ ساختمان شهرک سینمایی صدا و سیما تهران با مساحت ۱۰ هکتار برای بازسازی صحنه‌هایی از تهران قدیم (در حدود ۱۳۰ سال پیش) آغاز شد و با فراهم شدن مجموعه عکسهایی از ساختمان‌ها، عمارتهای دولتی، محله‌ها و خیابانهای تهران آن روزگار، طرحهای اولیه این شهرک تهیه شد و در اختیار جانی کورتینا و دیگر دکوراتورهای ایتالیایی قرار گرفت. طراحی نمای عمارت‌ها، مغازه‌ها، محله‌ها و گذرها، با توجه به عکس‌های آن زمان صورت گرفته و سعی شده است در حد امکان، ساختمانهای تاریخی و معروفی که در گذر زمان، شاهد حوادث و جریانهای مختلف بوده‌اند، بازسازی شوند. شهرک سینمایی صدا و سیما تهران شامل سه مجموعه است:

الف) خیابان لاله‌زار، ساختمان شهرداری و میدان توپخانه تهران قدیم.

ب) قسمتی که به لاله‌زار متصل شده و شامل محله‌های قدیمی تهران مانند عودلاجان و پامنار در فراسوی بازار تهران است.

ج) فضاهای شهری مربوط به دوران سربداران که در پشت محله‌های قدیمی تهران قرار گرفته است.

با توجه به فضای وسیع این شهرک، قرار است ساختمانهای دیگری از جمله نظامیه تهران، بانک شاهی، تلگرافخانه، میدان بهارستان، مجلس شورای ملی سابق و ... در حال ساخت است. این شهرک سینمایی در کیلومتر ۱۴ جاده کرج واقع است.

شهرک سینمایی صدا و سیما تهران در نزدیکی هتل بستان تهران قرار گرفته به همین خاطر میهمان شهر تهران میتوانند برای اقامت، این هتل را انتخاب نمایند.

شما می توانید برای رزرو هتل در سراسر ایران و یا رزرو هتل های تهران از طریق سایت رزرواسیون آریا اقدام نمایید.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها