فرودگاه بین المللی امام خمینی

تهران-تهران
پیش نویس طرح جامع فرودگاه بین المللی امام خمینی در سال 1354 تهیه و در سال1356 موافقت اصولی با آن به عمل آمد و مقدمات اجرائی آن آغاز گردید، پس از توقف چند ساله مصادف با جنگ تحمیلی ، مجدداً در اسفند 1369 فعالیت در این زمینه به صورت عملی شروع شده و با تجدید نظر در طرح جامع و تصویب آن توسط وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواپیمائی کشوری وقت، عملیات طراحی و اجرایی ادامه یافت.
فرودگاه بین المللی امام خمینی
در سال 1381 فرودگاه مذکور برای تمام پروازهای بین المللی و جابجایی مسافران در سال برنامه ریزی شد. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در ۴۰ کیلومتری جنوب تهران میان بزرگراه تهران-قم و بزرگراه تهران-ساوه قرار گرفته‌است. این فرودگاه ظرفیت جابجایی سالانه ۵٫۴ میلیون مسافر و ۱۲۰ هزار تن بار را دارا است و ظرفیت آن تا ۵٫۶ میلیون نفر قابل افزایش است. برای ساخت این فرودگاه ۲۶۰ میلیارد تومان که ۶۰ میلیون دلار آن ارزی بوده‌است، هزینه شده. پس از افتتاح، تمامی پروازهای خارجی از فرودگاه مهرآباد تهران به این فرودگاه منتقل گردیده‌استاز امکانات فرودگاه پارکینگ روباز و مسقف که سرویس ایاب و ذهاب شبانه روزی رایگان جهت انتقال مراجعین از پارکینگ به ترمینال فرودگاه برقرار می باشد. برای حمل نقل مسافرین  از انواع خودروهای استفاده شده در ناوگان تاکسی رانی شامل خودروهای سمند، تویوتاکمری، فولکس کدی و ون می باشد. خدمات بانکی در سالن خروجی و ورودی می باشد گه بانک های سامان، سپه، ملی، تجارت خدمات ارزی و ریالی را ارائه می دهند و همچنین تمامی خدمات پستی در فرودگاه انجام می گیرد. از جمله پروازهای فرودگاه امام خمینی می توان به شهرهای آمستردام، آنکارا، بحرین، باکو، بانکوک، پکن، بیروت، کلن، کپنهاگ، دمشق، دوبی، فرانکفورت، ژنو، گوتنبرگ، هامبورگ، استانبول، جده، کراچی، کوالالامپور، لندن، میلان، مسکو، بمبئی، پاریس، رم، سئول، استکهلم، تاشکند و توکیو.
 
آدرس : استان تهران، شهر تهران، 40 کیلومتری جاده قم تهران، فرودگاه بین المللی امام خمینی
تلفن : 51001 021
کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها