برج میلاد تهران

تهران-تهران
نگاهمان را که به بلندای این شاهکار ۴۳۵ متری، برج میلاد تهران معطوف می‌کنیم، اُبهت و عظمت آسمان‌خراش ششمین برج بلند تلویزیونی و مخابراتی دنیاست. این سرو سرفراز و این نشانة پیشرفت و پویایی، مجموعه‌ای است بزرگ که در دل خود سازه‌های متنوع فنی و فرهنگی را جای داده
برج میلاد تهران

 و مرکز بی ‌بدیل فرهنگی، گردشگری تهران به شمار می‌آید. برج میلاد تهران از سال ۱۳۸۶ با هدف بهره برداری از مجموعه برج میلاد فعالیت خود را آغاز نموده است. کاربری برج، تسهیل و گسترش ارتباطات بی‌سیم در سطح تهران، بهینه‌سازی و گسترش پوشش رادیو و تلویزیون، ایجاد زیر ساخت‌های تلویزیونی دیجیتال، هواشناسی، کنترل ترافیک و گردشگری است.

شکل کلی بدنه یک هشت ضلعی مرکزی با تعدادی دیوار داخلی و چهار باله ذوزنقه ای شکل است. در ۳ ضلع این شفت ۶ دستگاه آسانسور با سرعت ۷ متر بر ثانیه بازدید کنندگان را در کمتر از ۵۰ ثانیه به راس برج منتقل می کنند و در ضلع چهارم ۱۸۶۸ پله های فرار نصب شده است. بدنه اصلی برج کاربری عمومی ندارد و فقط محل عبور تاسیسات و آسانسور های پر سرعت برج است

  سکوی دید سربسته و تریای آن در طبقه چهارم سازه راس با امکان دید به پایین برج قرار دارد، در تریای این طبقه امکانات پذیرایی از میهمانان فراهم شده است.

بزرگترین قطر در سازه راس برج میلاد در طبقه هفتم در تراز ۲۸۰ متری  با زیربنایی در حدود ۳۰۰۰ متر واقع شده است. استفاده از سکوی دید باز این طبقه تجربه بی نظیری است. از این سکو می توان به طور کامل شهر تهران و محوطه اطراف برج را از ارتفاع دید،  موزه تهران برج در این طبقه می باشد.

  آخرین نقطه برج میلاد برای بازدید عموم ، گنبد آسمان است که بالای سرشان آسمان قابل رویت است. و می توانید از نمایشگاه های مختلفی نیز دیدن می کنند.

از دیگر امکانات دیگر برج میلاد می توان به موزه سکه باستانی، لیزریوم برج میلاد، رستوران گردان، کافی شاپ، کارگاه آزاد هنری و رواق هنرهای ایرانی.

آدرس: استان تهران شهر تهران بزرگراه چمران برج میلاد.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها