آرامگاه مدرس کاشمر

خراسان رضوی-کاشمر

آرامگاه مدرس گرچه از دیگر آثار این شهر جدیدتر است، اما نسبت به آنها معروفیت بیشتری دارد. «سید حسن مدرس» از سیاستمداران آزادیخواه ایران است که تاثیر شگرفی در تاریخ معاصر از خود برجای گذارده.

آرامگاه مدرس کاشمر

آرامگاه مدرس گرچه از دیگر آثار این شهر جدیدتر است، اما نسبت به آنها معروفیت بیشتری دارد.

«سید حسن مدرس» از سیاستمداران آزادیخواه ایران است که تاثیر شگرفی در تاریخ معاصر از خود برجای گذارده. سید حسن مدرس که در اردستان (از شهرهای استان اصفهان) به دنیا آمد، همزمان با جنبش مشروطه وارد فعالیتهای سیاسی شد و در مجلس دوم از سوی مراجع بزرگ دینی در زمرة یکی از پنج روحانی طراز اولی قرار گرفت که وظیفه‌شان نظارت بر مصوبات مجلس و تطبیق آنها با اصول شریعت بود، ولی از دورة سوم مجلس شورای ملی در کسوت نماینده مردم تهران به مجلس راه یافت و استقرار حکومت قانونی، دستیابی به آزادی و حفظ استقلال کشور را هدف خود قرار داد.

مدرس پس از کودتای ۱۲۹۹ ه. ش و ظهور و قدرت‌یابی «رضاخان سردار سپه» به مبارزه با حکومت کودتا پرداخت و در مجلس پنجم با انقراض سلسله قاجاریه و واگذاری سلطنت به خاندان پهلوی به شدت مخالفت کرد.

سید حسن مدرس پس از تاجگذاری رضاشاه نیز با رای مردم تهران به نمایندگی مجلس ششم رسید و از کرسی خود به مانند تریبونی برای مخالفت با استبداد بهره جست. از همین رو در انتخابات دوره هفتم با تقلب و اقدامات غیرقانونی دولت از راهیابی به مجلس بازماند و اندکی بعد به خواف تبعید شد. او را پس از نه سال تبعید در خواف، در آبان ماه سال ۱۳۱۶ هاش به کاشمر منتقل کردند و در آذرماه همان سال مخفیانه به قتل رساندند. بنای کنونی آرامگاه مدرس پس از پیروزی انقلاب به وسیله آستان قدس رضوی ساخته شد.

شما می توانید برای رزرو هتل در سراسر ایران و یا رزرو هتل های مشهد از طریق سایت رزرواسیون آریا اقدام نمایید.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها