9 گام برای شروع یک مسافرت

-

برای همه ما خیلی پیش امده که خواستیم بریم به یک مسافرت ولی نشده، ما به این موضوع فکر کردیم که چرا این اتفاق می افتده، و به این نتیجه رسیدیم که اگر نه گام زیر رو بردارید شاید شما هم بتونید یه سفر رو با کمترین سختی برنامه ریزی و شروع کنید. 

9 گام برای شروع یک مسافرت

1- درمورد اینکه به کجا میخواهید سفر کنید تصمیم بگیرید
اکثر مردم در مورد اینکه به به کدام شهر میخواهند سفر کنند فکر میکنند ولی تصمیم نمیگیرند، الان وقت آن رسیده که از دنیای ذهنتون خارج بشید و در مورد اینکه به کدام شهر، روستا و یا منطقه کویری یا خوش آب هوا میخواهید سفر کنید تصمیم بگیرید.

2- در مورد مدت سفر تصمیم بگیرید
شما نمیتوانید بدون اینکه مدت سفر را تایین کنید در مورد مسائلی مثل میزانه هزینه و یا مقدار وسایلی که لازم هست با خودتون حمل کنید فکر کنید پس تصمیم بگیرد، برای مثال به خودتون بگید که میخواهم سفری 10 روزه داشته باشم به شهر مشهد.

3- چه مقدار پول لازم دارم برای این سفر
بعد از اینکه در مورد مدت سفر به نتیجه رسیدین حالا باید محاسبه کنید که برای انجام این سفر چه مقدار پول لازم دارم. محاسبه هزینه سفر خیلی بستگی به سبک مسافرت رفتن شما داره، برای مثال چطور میخواهید مسیر را طی کنید؟ با اتوبوس، تاکسی، قطار، هواپیما ی یا با خودرو شخصی، اگر با خودرو میخواهید سفر کنید چه مقدار هزینه سوخت باید پرداخت کنید؟
در طول سفر شب را کجا میخواهید بمانید، هتل، مسافرخانه یا در خانه اقوام و دوستانتان میخواهید اقامت کنید.

4- از همین الان پول سفر را ذخیره کنید !
شما برای انجام سفر نیاز به پول دارید پس باید بخشی از درامد خود را برای این کار ذخیره کنید اما یک راه سادتر ولی سخت هم وجود دارد شما می توانید هزینه های روزمره خودتون را کاهش بدید و آنها را در جایی برای سفر خود ذخیره کنید، اما چطور اینکار را بکنیم؟
فرض کنید هر روز مبلغی را برای خوردن چای در کافه یا کشیدن قلیان در قهوه خانه و یا خوردن میان وعده و چیزه هایی از این دست هزینه می کنید شما از همین الان میتوانید موارد این طوری را از فهرست کارهای روز مره کنار بگذارید و مبالغ مربوط به این موارد را ذخیره کنید، شاید در ابتدا احمقانه بنظر برسه اما اگر فکر کنید که یک سال هر روز 10 هزار تومان برای یک سفر 10 روزه کنار بگذارید ان وقت میبینید که چه مبلغ قابل توجهی میشه.

5- از تخفیف ها استفاده کنید
سایت های اینترنتی زیادی هستند که بابت رزرو هتل یا خرید بلیط به شما تخفیف میدن. حتما در اینترنت جستجو کنید و در خبرنامه های این سایت ها ثبت نام کنید تا بتوانید از بیشترین تخفیف های این سایت ها مطلع بشید، برای مثال سایت رزرواسیون آریا که در زمینه رزرو آنلاین هتل در ایران فعالیت میکنه را به شما پیشنهاد میکنیم.
شما می تونید در سایت رزرواسیون آریا تمامی هتل ها، هتل آپارتمان ها، خانه های بوم گردی و حتی کاروان سرا های ایران را که امکان اقامت برای میهمانان در آنها فراهم هست را مشاهده و از بین آنها بهترین را فقط چند کلیک انتخاب و رزرو کنید.

6- برنامه ریزی برای لذت بردن در سفر
دقت کنید که بخش عمده ای از سفر شما پس از این که به شهر مورد نظر رسیدین شروع میشه، پس بخشی از بوجه سفر را برای گردش در مقصد کنار بگذارید و به این فکر کنید که در مقصد می خواهید چه کار کنید، از کجا ها می خواهید دیدن کنید تا سرگردان نشید تا بی برنامه خرج نکنید.

7- کوله پشتی
قبل از سفر یک چک لیست آماده کنید و وسایل ضروری که لازم هست در کنارتون داشته باشید مثل لباس، لوازم بهداشتی، لپ تاپ یا دوربین را در کوله پشتی تان بزارید.

8- بیمه مسافرتی
همه ما وقتی حرف از بیمه میشه به این فکر میکنیم که اتفاق ممکنه برای همه بیفته اما هیچ وقت به این فکر نمیکنیم که ما هم یکی از این همه هستیم.
بیمه به ویژه برای مسافرت بسیار لازم هست چون در مسیر هر اتفاقی ممکنه که بیفته پس حتما بیمه مسافرتی را فراموش نکنید، یک تصادف با هزینه هایی غیر قابل پیشبینی ممکنه سفر شما را خراب کنه، اما بدونه بیمه شاید سرنوشت زندگی تون خراب بشه.

9- از سفرتون لذت ببرید
حالا وقت ان رسیده که مسائل زندگی روز مره را فراموش کنید و فقط به چیز های خوب فکر کنید و از سفرتون لذت ببرید.

 

تهیه شده توسط رزرواسیون آریا

 

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها