گردشگاه های فارس

فارس-
چشمة فیلی در حاشیه شرقی دانشکده دامپزشکی و در مسیر راه ورودی به دشت بانش واقع شده است. این گردشگاه با وسعتی در حدود ۶۰ هکتار خارج از محدوده قرق شده باجگاه است. این محل بین دو رشته کوه صوفیا در شمال و فیل در جنوب قرار گرفته و دشت کوچک خانعلی را در خود جای داده است.
گردشگاه های فارس

گردشگاه چشمه فیلی

چشمة فیلی در حاشیه شرقی دانشکده دامپزشکی و در مسیر راه ورودی به دشت بانش واقع شده است. این گردشگاه با وسعتی در حدود ۶۰ هکتار خارج از محدوده قرق شده باجگاه است. این محل بین دو رشته کوه صوفیا در شمال و فیل در جنوب قرار گرفته و دشت کوچک خانعلی را در خود جای داده است.

طبیعت زیبای دشت، دامنه و کوه های کم ارتفاع، گردشگاهی جالب را به وجود آورده اند که مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

گردشگاه چشمه سلمانی

این گردشگاه در منطقة تنگ سعدی و در حاشیة ضلع جنوبی پارک ملی بمو واقع شده است. چشمه سلمانی که آب شیرین دارد در شمال این منطقه قرار دارد.

گردشگاه چشمة سلمانی، چشم اندازهای طبیعی زیبا و آب و هوایی مطبوع دارد و راه ارتباطی آن از جادة آسفالتة شیراز - خرامه می گذرد. فاصلة این گردشگاه تا شیراز 6 کیلومتر است.

گردشگاه برم دلک

در 4 کیلومتری آثار باستانی قصر ابونصر، تالابی وجود دارد که به نام برم دلک معروف است. آب این برم (چشمه) از چند شکاف کوه خارج می‌شود و در دامنه کوه، تالابی را تشکیل می دهد. در اطراف این آبگیر، نیزاری وجود دارد و در بدنة کوه مشرف بر تالاب، سه طاقچة منقش در کوه حفر شده است که قدمت نقوش آن به عهد ساسانی می رسد.

برم دلک در طول سال مورد استفادة بسیاری از مردم و مسافران شیراز قرار می‌گیرد و در ۱۴ کیلومتری شرق شیراز واقع شده است.

گردشگاه هفت برم

این گردشگاه در 55 کیلومتری غرب شیراز واقع شده و دارای چشم اندازهای بسیار زیبا از تپه ماهورها و برم های چندگانه است. آب و هوای آن در زمستانها سرد و خشک و در تابستانها معتدل است. نزدیکی این منطقه به شیراز و تنوع چشم اندازها و آب و هوای مطبوع آن سبب شده است که در اکثر فصلهای سال، بسیاری از مردم شهرستانهای شیراز، کازرون و سپیدان و دیگر گردشگران داخلی به این مکان مسافرت کنند. دسترسی به این گردشگاه از طریق جادة فرعی که تا جادة اصلی شیراز- کازرون ۱۲ کیلومتر فاصله دارد، صورت می‌گیرد.

گردشگاه چاه مسکی

این گردشگاه در ابتدای دشت چاه مسکی و در ۳۰ کیلومتری شیراز قرار دارد و دسترسی به آن از طریق جادة شیراز - مرودشت میسر است.

وسعت کنونی این گردشگاه در حدود ۳۰ هکتار است که به لحاظ چشم اندازهای طبیعی و آب و هوای مناسب، فضای مطلوبی برای گذران اوقات فراغت گردشگران محسوب می‌شود. در این گردشگاه، علاوه بر امکان بازدید از حیات وحش، می‌توان از نمایشگاه عکسهای گونه های پرندگان و پستانداران نادر و همچنین از گونه های جانوری تاکسی درمی (خشک شده) شده، بازدید کرد.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها