مراسم گلاب گیری شهر کاشان

اصفهان-کاشان

صنعت گلاب‌گیری که همیشه با نام قمصر همراه است، اهمیت ویژه‌ای در توسعه اقتصادی منطقه دارد. در این مراسم که منحصراً در فاصله ماههای اردیبهشت، خرداد و تیرماه انجام می‌شود، از گل محمدی جهت تهیه گلاب استفاده می‌شود. گلاب را به نسبت غلظت یا رقت تولید شده آن، گلاب سنگین یا سبک می‌نامند

مراسم گلاب گیری شهر کاشان

صنعت گلاب‌گیری که همیشه با نام قمصر همراه است، اهمیت ویژه‌ای در توسعه اقتصادی منطقه دارد. در این مراسم که منحصراً در فاصله ماههای اردیبهشت، خرداد و تیرماه انجام می‌شود، از گل محمدی جهت تهیه گلاب استفاده می‌شود. گلاب را به نسبت غلظت یا رقت تولید شده آن، گلاب سنگین یا سبک می‌نامند که در صورت سنگین بودن، ارزش بیشتری دارد. به همین جهت، کارگاههای بزرگ اسانس‌گیری بین راه قمصر و کاشان ایجاد شده است. اسانس حاصله به فرانسه و بلغارستان یعنی بزرگ‌ترین تولیدکنندگان عطریات در دنیا صادر می‌گردد.

مراسم گلاب گیری در شهر کاشان

زمان گلاب گیری کاشان

زمان شروع گلاب گیری در شهر های مختلف متفاوت است اما جشنواره ها به طور کلی از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می شود. و تا پایان هفته سوم اردیبهشت ادامه دارد. در شهر قمصر از 5 اردیبهشت ماه و در شهر نیاسر از 10 اردیبهشت ماه شروع به برگزاری جشنواره می کنند. برای بازدید از جشنواره حتما صبح زود را انتخاب کنید.

قدمت مراسم گلاب گیری در کاشان

قدمت کاشت گل محمدی به هفت هزار سال پیش می رسد. این سبک تقطیر و گلاب گیری در کاشان به لتان معروف بوده است. باستان شناسان در منطقه تپه سیلک کاشان نقش های حکاکی شده ای را یافته اند که در آن نماد گل سرخ  حک شده است.

مراحل گلاب گیری در کاشان

گل‌چین‌ها از پگاه، راهی گلستان می‌شوند تا گل‌ها را پیش از آن که آفتاب دیده باشند، از شاخه جدا کنند؛ زیرا معتقدند که آفتاب، عطر گل را می‌پراند. در میان گل‌چین‌ها می‌توان کودکان، پیرمردان و پیرزنان را نیز مشاهده کرد که هریک، پارچه مربع شکلی را از چهار گوش بسته و بر گردن می‌اندازند و گل‌ها را با چالاکی و سرعت و بی‌آنکه باکی از خارها داشته باشند، از شاخه می‌چینند و در این پارچه‌ها می‌ریزند؛ و سپس ان‌ها را در گونی‌های بزرگ خالی کرده و روانه کارگاه‌های گلاب‌گیری می‌کنند.

مدت گلاب‌گیری هر بار 8 ساعت طول می‌کشد و دیگ‌ها به طور مداوم، در شبانه‌روز بر شعله‌اند و 3 بار پر و خالی می‌شوند؛ به اندازة وزن گل‌ها در دیگ‌ها آب می‌ریزند. گلاب‌گیرها از 24 کیلوگرم گل، در حدود 20 کیلوگرم گلاب معمولی می‌گیرند.

گلاب گیری کاشان

تور گلاب گیری کاشان

آژانس های مختلف برای این جشنواره منحصر به فرد خدمات مختلفی را ارائه می دهند. برنامه کلی در تور کاشان به این صورت است آغاز حرکت  ساعت 5 صبح حرکت از تهران به سوی کاشان، صرف صبحانه در رستوران مسیر کاشان، ساعت 10:30 صبح ورود به قمصر و دیدار از باغ های گل و مراسم گلابگیری در قمصر(وقت آزاد برای صرف ناهار در قمصر و یا صرف ناهار در باغ پرندگان قمصر و یا رستوران در کاشان)، حرکت به سوی کاشان و دیدار از اثر ثبت شده جهانی باغ فین کاشان و حمام فین، یکی از خانه های تاریخی در محله سلطان امیراحمد و ساعت 18:00 برگشت به سوی تهران می باشد.

 

 

کد امنیتی
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها