روستاهای اصفهان

اصفهان-
روستای علویچه این روستا از توابع شهرستان نجف‌آباد است که خشکه رود از جنوب آن می‌گذرد. چهارکوه، وزین کوه، کله قاضی کوه و تیرچه کوه در پیرامون این آبادی قرار گرفته‌اند.
روستاهای اصفهان

علویچه

این روستا از توابع شهرستان نجف‌آباد است که خشکه رود از جنوب آن می‌گذرد. چهارکوه، وزین کوه، کله قاضی کوه و تیرچه کوه در پیرامون این آبادی قرار گرفته‌اند. در این روستا یک زیارتگاه به نام شمس الدین و یک قلعه قدیمی به نام نادر وجود دارد که از قدمت آن حکایت می‌کنند.

قیص آباد

این روستا از توابع شهرستان نائین است و در دشتی معتدل و خشک، در 12 کیلومتری جنوب راه نائین – اردستان قرار گرفته است. از آثار مهم این روستا، قلعه گبری و یک درخت بید با قدمت چند صد سال است.

مال واجرد

این روستا در 129 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان قرار گرفته است و آب و هوای کویری و معتدل و خشک دارد. کوه‌های دملاح، کوتوره و سفید در شمال آبادی است و باتلاق گاوخونی در 16 کیلومتری شرق آن قرار دارد. در این روستا یک مسجد قدیمی وجود دارد که کاشی‌کاری‌های آن نشان می‌دهد که در دوران صفویه احداث شده است.

نوگنبد

روستای نوگنبد، از توابع شهرستان نائین با آب و هوای کویری و معتدل و خشک، در 38 کیلومتری جنوب شرقی نائین و 6 کیلومتری شمال راه آسفالته نائین- اردکان قرار دارد. در این آبادی یک قلعه آجری و یک برج دیده بانی متعلق به دوران صفوی وجود دارد که معماری جالب توجهی دارند.

برسیان

روستای برسیان از توابع شهرستان اصفهان است و آب و هوای دشتی معتدل  و خشک دارد. برسیان در 36 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان و 25 کیلومتری شرق جاده آسفالته اصفهان- زیار قرار گرفته است و زاینده رود از جنوب آن می‌گذرد. این روستای قدیمی یک مسجد جامع، چهار زیارتگاه به نام‌های امامزاده شاه مراد، امام زاده شاه مردان، امام زاده شاه لنگر، امام زاده شمس الله و همچنین یک کاروان سرای شاه عباسی دارد. مجموعه معماری بومی و آثار مذکور بسیار جالب توجه است.

خور

این روستا ازتوابع شهرستان نائین است. زیارتگاه سید کمال الدین داوود پسر موسی بن جعفر و مقبره یغمای جندقی (شاعر) در این روستا واقع شده‌اند.

چرمهین

این روستا از توابع شهرستان لنجان است و دارای آب و هوای دشتی، معتدل و خشک است. چرمهین در 22 کیلومتری جنوب غربی زرین شهر و 5 کیلومتری جنوب جاده آسفالته اصفهان- شهرکرد قرار گرفته است. یک درخت نارون بسیار کهن در این روستا وجود دارد که حاکی از قدمت روستا است.

طرق

طرق از توابع شهرستان نطنز و در منطقه‌ای دشتی با آب و هوای خشک واقع شده است. این روستا هفت مسجد و یک قلعه کهن و زیارتگاهی به نام چهار بزرگوار دارد.

زواره

مورچه خورت

نام دیگر این روستا، مدینه السادات است. زواره از توابع شهرستان اردستان است و آب و هوای کویری و گرم و خشک دارد. این روستا بقعه‌هایی به نام‌های سید بهاالدین حیدر، سید علاالدین، بقعه سبز و امام‌زاده یحیی دارد. مسجد جامع قدیمی زواره که یکی از کهن‌ترین مساجد ایران است و گفته می‌شود که قبلاً آتشکده بوده است نیز، در این روستا واقع است.

فین بزرگ

این روستا از توابع شهرستان کاشان است و در یک منطقه دشتی با آب و هوای معتدل و خشک قرار دارد. زیارتگاه‌هایی چون بقعه چهل دختر و شاهزاده هادی و شاهزاده قاسم در این روستا واقع‌اند.

روستای قلعه‌سنگی

این قلعه جزو شهرستان سمیرم است و آب و هوای پایکوهی و معتدل و خشک دارد. رودخانه شش بلوکی از غرب آن می‌گذرد و کوه قلعه سنگی در شمال آن قرار دارد. آثار باستانی متعددی در بالای این کوه بر جای مانده‌اند.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

021-66916724-5

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها