باغ پرندگان تهران

تهران-تهران

باغ پرندگان تهران با وسعتی حدود 23 هكتار، فضای مناسبی را برای نگهداری انواع پرندگان ایجاد كرده است. هم‌اكنون بیش از 6500 پرنده از 55 گونه متفاوت در اینجا نگهداری می‌شوند، در بخش نخست این مجموعه تلاش شده پرندگانی به نمایش درآیند كه سازگاری بیشتری با محیط فعلی دارند.

باغ پرندگان تهران

 یكی از ویژگی‌های منحصر به فرد باغ پرندگان تهران، رها بودن پرندگان در محیط است، به این معنا كه حدود 90 درصد از پرنده‌های این مجموعه در فضای كاملا روباز و در محیط بدون قفس نگهداری می‌شوند، بسیاری از پرندگان در همان روزهای اول با محیط جدید زندگی‌شان اخت شده‌ و حتی ‌ تخم هم گذاشته باغ با محل نگهداری انواع طوطی‌ها و كبوترها شروع می‌شود، در طول مسیر می‌توانید پرندگان شكاری، كوهی، صحرایی و آبزی را در نزدیكی هم در محیط طبیعی خودشان ببینید. فقط پرندگانی مانند طوطی‌سانان و شكاری‌ها باید در قفس نگهداری شوند، قفس این پرنده‌ها طوری طراحی شده كه آنها بتوانند در ارتفاع بالا پرواز كنند و همه‌جا را زیرنظر داشته باشند.

ایستگاه پایانی باغ پرندگان هم قلمرو شترمرغ‌های آفریقایی و ایرانی است و در‌كنار هر قفس یا محیط روباز كه به یك نوع پرنده خاص تعلق دارد تابلوهایی نصب شده كه نام پرنده به همراه نام علمی آن به زبان انگلیسی نوشته شده است. اگر احساس كردید به اطلاعات بیشتری از آنچه روی تابلوها نوشته شده نیاز دارید می‌توانید از خانم‌های كارشناس راهنمای پرندگان كمك بگیرید، آنها را می‌توانید در حال قدم زدن كنار قفس پرندگان پیدا كنید. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به دلیل پادرد و كمردرد و معلولان به دلیل مشكلات جسمی كه دارند، نگران نباشند چون آنها هم می‌توانند از باغ پرندگان بازدید كنند، آنها می‌توانند با هر وسیله‌ای خودشان را به باغ برسانند و از آنجا هم با خودروهای كوچك برقی كه در نظر گرفته شده تمام طول مسیر را طی كنند و در هر قسمتی كه دوست داشته باشند از راننده بخواهند كه پیاده‌شان كند و پس از بازدید منتظر بمانند تا خودروی برقی دوباره از راه برسد و آنها را سوار كرده و قسمت‌های دیگر مجموعه را ببینند. البته این تنها انتخاب نیست، اگر در مسیر باغ پیاده‌روی كنید، حتما در طول راه خانواده‌هایی را می‌بینید كه به دلیل همراه آوردن كودك یا سالمندی ترجیح می‌دهند برای بازدید از بخش‌های مختلف باغ، كالسكه‌ سواری كنند.

ساعت بازدید باغ پرندگان

ساعت بازدید از ساعت 9 صبح تا غروب آفتاب.

بهای بلیط باغ پرندگان

مبلغ و ورودی به باغ پرندگان 8000 تومان می باشد.

آدرس:استان تهران شهر تهران بزرگراه شهيد بابايي شرق بعد از خروجي هنگام،لاين كندرو شهرك اميد،خيابان كوهستان.

شماره تماس : 77075215-021

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها