آبشارهای لرستان

لرستان-
آبشار شوی این آبشار که به قولی زیباترین آبشار ایران است، در حوالی روستای شوی و در دامنۀ سالن کوه از توابع شهرستان دورود واقع شده است.
آبشارهای لرستان

آبشار شوی

این آبشار که به قولی زیباترین آبشار ایران است، در حوالی روستای شوی و در دامنۀ سالن کوه از توابع شهرستان دورود واقع شده است.

آبشار شوی آبشار زیبا و دلنشینی است که از غری بیرون می‌جهد و از گردنه‌ای بلند به پایین دره سرازیر می‌شود. در فصل بهار از سراسر کشور مردم علاقه‌مند برای تفریح به سوی این آبشار روی می‌آورند و بخشی از اوقات خود را در پیرامون آن سپری می‌کنند. این آبشار در گویش محلی به طاف شوی معروف است.

آبشار چکان

در دامنۀ ارتفاعات مشرف بر درۀ چکان جنوب شهرستان دورود آبشاری در نهایت زیبایی و عظمت جاری است که به آبشار چکان معروف است. این آبشار از درون غاری مشرف بر زمینهای زراعی چکان بیرون می‌جهد و طول فوران آن به دهها متر می‌رسد. در پیرامون این آبشار محوطه‌ای وسیع با فضایی مطلوب و دل‌انگیز وجود دارد و زیارتگاهی به نام ابوعلی (ع) نیز در فاصلۀ اندکی از این محوطه واقع شده است. آب این آبشار در اواخر پائیز به مرور خشک می‌شود و در روزهای اولیۀ شروع فصل بهار مجدداً با همان فوران به بیرون می‌جهد. هر چند این آبشار تاکنون ناشناخته مانده است، ولی یکی از عجایب و زیبائی‌های طبیعت استان لرستان محسوب می‌شود.

آبشار تاف

آبشار نوژیان در 30 کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد بخش پاپی و در ناحیه‌ای جنگلی به همین نام واقع شده است. این آبشار یکی از زیبایی‌های طبیعت لرستان است که هر ساله، بسیاری از مردم را به سوی خود جلب می‌کند. گردش‌گاه جنگلی نوژیان بالای کوه «تاف» قرار دارد. در کوه تاف انواع گیاهان دارویی می‌رویند و طبیعت و آبشار زیبای آن شگفت‌انگیز و دیدنی است. همواره بسیاری از مردم برای تماشای این آبشار زیبا و همچنین برای جمع‌آوری گیاهان دارویی، به این ناحیه می‌روند و اوقات فراغت خود را در آنجا می‌گذرانند.

علاوه بر آبشارهای یاد شده، آبشارهای زیبای دیگری نیز در استان لرستان وجود دارند که مشهورترین آن‌ها عبارتند از:

آبشار افرینه بین خرم‌آباد و ملاوی، آبشار آب‌سفید در الیگودرز و آبشار وراک در بخش پاپی خرم‌آباد.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها