آبشارهای چهار محال و بختیاری

چهار محال و بختیاری-
آبشار دره عشق با بیش از صد متر ارتفاع از دل کوه با سرعت زیادی بیرون می‌جهد و منظرۀ بدیعی را پدید می‌آورد.
آبشارهای چهار محال و بختیاری

آبشار دره عشق با بیش از صد متر ارتفاع از دل کوه با سرعت زیادی بیرون می‌جهد و منظرۀ بدیعی را پدید می‌آورد.

از ویژگی‌های این آبشار یکی آنکه نه از قله کوه یا میان کوه، بلکه از دل کوه چون چاهی بیرون می‌جهد، دوم آنکه ارتفاع بسیار بلندی دارد و در سرتاسر ایران کم‌نظیر است، سوم آنکه در زیر ان فضای هموار نسبتاً وسیعی وجود دارد، چهارم آنکه در جنب این فضا رودخانۀ کارون به آرامی جاری است، پنجم آنکه در روبروی آبشار و در این سوی کارون فضای وسیع و هموار دیگری وجود دارد که درختان بلوط آنرا فرا گرفته‌اند، ششم آنکه در بین روستاهای «دره عشق» و «دورک شاهپوری» قرار دارد، که هر دو، انارستان‌های بزرگ و مزارع شالیزار جالب توجهی دارند.

آبشار آتشگاه، در لردگان

این آبشار در فاصلۀ 40 کیلومتری شهر لردگان، در روستای «آتشگاه» واقع شده است. روستای آتشگاه دره‌ای تنگ و زیبا با خصوصیات بکر و طبیعی است. در میان دره، نهر خروشانی جاری است و سنگ‌های آهکی و گچی و درختان کهنسال گردو، چنار، بلوط و زبان گنجشک پیرامون آنرا فراگرفته‌اند و شیب زیاد و پستی و بلندی‌های جابجای آن آبشارهای کوچک متعددی را در طول 3 کیلومتر ایجاد کرده‌اند. با وجود هوای معتدل و متمایل به گرم منطقه، در میان دره هوا به شدت خنک و روح‌افزا است.

در فاصلۀ 200 متری دره دو آبشار نسبتاً بزرگ در پیوند با عناصر زیبای طبیعی مانند دره، سبزه‌زار و اقلیم مناسب، فضای بسیار فرحبخشی را جهت گذران اوقات فراغت فراهم آورده‌اند.

آبشار کردی سبزکوه

این آبشار در مجموعۀ زیبای «سبزکوه»، در شهرستان بروجن قرار دارد و مسیر آن از طریق «کره بست» و «پل خداآفرین» است. ارتفاع آن بسیار بلند و منظرۀ آن بسیار دیدنی وجالب است. در منطقۀ سبزکوه آبشارهای دیگری نیز وجود دارد که هم ارتفاع قابل‌توجهی دارند و هم آب فراوانی از آنها سرازیر می‌شود. از جملۀ این آبشارها می‌توان به «آبشار قزل» اشاره کرد.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها