آبشارهای اصفهان

اصفهان-

آبشارها از جاذبه‌های مهم طبیعی هستند که در تلفیق با محیط پیرامون و ارتفاعات، فضای دلپذیری را برای گذران اوقات فراغت مردم فراهم می‌آورند.

آبشارهای اصفهان

آبشارها از جاذبه‌های مهم طبیعی هستند که در تلفیق با محیط پیرامون و ارتفاعات، فضای دلپذیری را برای گذران اوقات فراغت مردم فراهم می‌آورند. برخی از این آبشارها از چنان جذابیت و ویژگی‌هایی برخوردارند که نه تنها در حیطۀ استانی و منطقه‌ای، بلکه در عرصۀ ملی نیز می‌توانند مطرح باشند و به عنوان عنصری ممتاز در جلب گردشگران نقش داشته باشند.

استان اصفهان نیز در محدودۀ خود دارای آبشارهای مختلفی است که هر کدام از آن‌ها با توجه به امکانات بالقوۀ خود می‌توانند حداقل در جذب مردم جهت گذران اوقات فراغت و تفریح و تفرج مورد استفاده قرار گیرند. اهم این آبشارها عبارتند از:

آبشار آب‌ملخ

این آبشار در غرب روستای «آب‌ملخ» و در فاصلۀ 60 کیلومتری شهر سمیرم قرار دارد.

آبشار آب ملخ

آبشار شالورا

این آبشار در 65 کیلومتری غرب اصفهان و در نزدیکی روستای «چرمهین» قرار دارد.

آبشار شارلوا

آبشار کردعلیا

این آبشار که در 90 کیلومتری غرب اصفهان و در ارتفاعات «دالانکوه» قرار دارد، از آب شدن برف‌های دالانکوه به وجود آمده است و در فصل بهار، منظرۀ بسیار زیبایی ایجاد می‌کند.

آبشار کرد علیا

آبشار سمیرم

این آبشار در 4 کیلومتری شرق سمیرم قرار دارد و ارتفاع آن 35 متر است. در اطراف این آبشار، محلی برای استراحت بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

آبشار سمیرم

آبشار نیاسر

بر فراز تپه‌‌ای در قریۀ نیاسر، یکی از قدیمی‌ترین چشمه‌های شناخته شدۀ کاشان که به «چشمۀ اسکندریه» معروف است، در ارتفاع 1680 متری از سطح دریا جریان می‌یابد.

آب خنک و زلال این چشمه کمی پائین‌تر از «آتشکدۀ اردشیر» که به چهار طاقی نیز معروف است، پس از عبور از «باغ تالار» به صورت آبشار زیبا و دلکشی به پایین فرو می‌غلتد و به روستا سرازیر می‌شود. در پایین آبشار نیاسر دو سنگ آسیاب قدیمی از گذشته‌ها به جا مانده است.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها