آبشارهای آذربان شرقی

آذربایجان شرقی-
آبشارهای شناخته شده است آذربایجان شرقی که مورد توجه و استفاده تفرجگاهی مردم قرار می‌گیرند
آبشارهای آذربان شرقی

آبشارهای شناخته شده است آذربایجان شرقی که مورد توجه و استفاده تفرجگاهی مردم قرار می‌گیرند عبارتند:

آبشار عیش‌آباد

ارتفاع این آبشار حدود 15 متر است و در قسمت کوهستانی «میشوغربی» در جوار روستای «عیش‌آباد» شبستر واقع شده است. بخشی از جادۀ منتهی به آن اتومبیل رو و بقیۀ راه کوهستانی است. محوطۀ اطراف آبشار حدود 3000 مترمربع وسعت دارد و در جوار کوه و دره منظرۀ بدیعی از زیبایی طبیعت را به نمایش گذاشته است.

آبشار آسیاب خرابه

آسیاب خرابه (خارابا دَییرمان)، یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی آذربایجان شرقی است. این مکان، به علت وجود ویرانه‌های یک آسیاب آبی، به «آسیاب خرابه» معروف است. برای رسیدن به این محل بسیار دل‌انگیز و فرحبخش، باید از جادۀ مرند- جلفا به مهدی‌شهر (علمدار- گرگر) وارد شد، و با عبور از یک جادۀ خاکی در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و گذاشتن از یک جادۀ فرعی، به دره‌ای باصفا رسید که محل آسیاب خرابه است. از تبریز تا جادۀ فرعی جلفا به علمدار 106 کیلومتر است. فاصلۀ علمدار تا آسیاب خرابه نیز 27 کیلومتر است. این منطقه چشمه‌ای دارد که آب آن از کوه «کیامکی» تأمین می‌شود. در مظهر چشمه، درختان انجیر روییده‌اند، آب پس از تبدیل به آبشاری بسیار زیبا، ته دره به یک رشته جویبار می‌پیوندد و به سوی شمال دره جریان می‌یابد. در سمت راست ته دره آبشارهای فراوانی به وجود آمده است. تمام سطح دیواره‌ها پوشیده‌ از خزه و گیاهان آبزی است. صدها آبشار کوچک و بزرگ و صدای یکنواخت ریزش آب، چشم‌انداز بدیع و هوای خنک، از جاذبه‌های دلپذیر آن است. ارتفاع آبشار اصلی آسیاب خرابه حدود 10 متر و مساحت محوطه بیش از 200 مترمربع است.

آبشار گورداغ

آبشار گورداغ در روستای «چکان» از توابع بخش مرکزی شهرستان مراغه واقع شده و با شهر مراغه 5 کیلومتر فاصله دارد. این آبشار زیبا که از ارتفاعات سهند به دره سرازیر می‌شود، جلوۀ جذاب و دلپذیری دارد و هر ساله عدۀ کثیری از دوستداران طبیعت را به سوی خود جلب می‌کند.

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها