پایانه مسافربری غرب تهران

تهران-تهران
تجربه چند ماه كار كردن در ترمينال جنوب كافي بود كه شركت‌هاي مسافربري مشكل تردد اتوبوس‌ها از جنوب تهران به شهرهاي غربي و شمالي را حس‌ كنند و ايده ساخت ترمينال غرب را در ذهن بپرورانند.
پایانه مسافربری غرب تهران
 امكان احداث سريع ترمينال نبود و اتوبوس‌هاي عازم غرب كشور نيز با مشكل مواجه بودند؛ پس شركت‌هاي تعاوني در اطراف ميدان آزادي (محل پارك‌سوار آزادي فعلي) كه فضايي باز و خلوت بود چادر زدند و كار خود را در آن مكان آغاز كردند. مدت‌ها دفاتر شركت‌ها در چادر مستقر بود كه شهرداري تهران دست به كار شد و براي هر شركت يك سوله احداث كرد. سوله نيز راه‌حل خوبي نبود و به صورت موقت تدارك ديده شده بود. سال 1370 كلنگ احداث بزرگ‌ترين پايانه كشور در اين مكان زده شد و در نيمه دوم سال 1375 با حضور رييس‌جمهور وقت، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، پايانه مسافري غرب تهران با 50 هكتار مساحت افتتاح شد. پايانه مسافري غرب كه تاكنون نيز بزرگ‌ترين پايانه مسافري كشور محسوب مي‌شود در دو طبقه احداث شده است كه در طبقه همكف آن دفاتر فروش بليت شركت‌هاي مسافربري و غرفه‌هاي تجاري خدماتي مستقر هستند و طبقه فوقاني نيز به دفتر مديريت پايانه و دفاتر اداري شركت‌هاي مسافربري اختصاص داده شده است. اين پايانه به دليل موقعيت استراتژيك خود و حصار شدن در ميان چهار بزرگراه محمد علي جناح، شيخ فضل‌اله نوري، برادران شهيد رحماني و جاده مخصوص كرج، تردد اتوبوس‌ها را تسهيل كرده است. این پایانه مجهز به خط تلفن گويا بوده و به صورت شبانه‌روزي آماده پاسخگويی به مسافران است. درمانگاه و اورژانس پایانه مسافري غرب، واقع در ضلع شمال شرقي فاز 1 محوطه پایانه، مجهز به امکانات پزشکی بوده و همواره آماده خدمات‌دهی به مسافران و مراجعه‌كنندگان است. اتاق مادر و كودك ويژه خدمات‌دهي به مادران و كودكان زير 5 سالشان در طبقه فوقاني سالن انتظار پايانه واقع شده و به‌ صورت مستمر در طول روز، آماده ارائه خدمات به مادران و کودکان آنان است.در اين محل، مادران در محيطي، آرام، تميز و امن، مي‌توانند به صورت رايگان، به كودكان خود شير دهند، پوشك آنها را عوض كنند و ساعاتي را نيز به استراحت بپردازند. مسجد پايانه در 2 طبقه، در محوطه پایانه احداث شده و نماز جماعت در سه وقت (صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشاء)  با حضور امام جماعت برگزار مي‌شود. در مناسبت‌هاي مختلف مذهبي و فرهنگي سال، مراسم ويژه سخنراني، دعاخواني، مديحه‌سرايي و عزاداري، جشن، ايستگاه صلواتي برگزار مي‌شود. بانك شهر در طبقه فوقاني سالن انتظار پايانه مسافري غرب تهران، آماده ارائه خدمات به مسافران و مراجعه‌كنندگان است. در محل در‌هاي اصلي ورود و خروج پايانه، ويلچر ويژه جانبازان، معلولان و سالمندان تدارك ديده شده كه براي استفاده به‌صورت رايگان در اختيار قرار مي‌گيرد.
 
آدرس : شهر تهران، ضلع شمال غربی میدان آزادی، پایانه مسافربری غرب تهران
تلفن : 44659676 021

 

کد امنیتی
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

021-66916724-5

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها