چگونه از سفر به تهران لذت ببریم

تهران-تهران

تهران را وقتی ساکنانش توصیف میکنند اغلب واژه هایی مثل آلوده، شلوغ، ترافیک و گران را در میان کلامشان خواهید شنید، اما این پایتخت دویست ساله ایران بزرگ حتما جواهر گرانبهایی در خود داشته است که در پس این سال های طولانی هنوز پابرجا باقی مانده.

چگونه از سفر به تهران لذت ببریم

اگر شما هم قصد سفر به تهران را دارید و میخواهید چند روزی را در این شهر اقامت داشته باشید خواندن این مطلب به شما کمک میکند که در طول سفر خود به تهران با دیدن زیبایی های آن از اقامت چند روزه خود لذت ببرید.


در تهران کجا غذا بخورم ؟

در تهران حدودا از غذای محلی تمام شهرهای ایران گرفته تا غذا های فرنگی کشور های خیلی دور را می توانید پیدا کنید. ولی خوردن غذای سنتی ایرانی لذت دیگری دارد. رستوران شاندیز نیاوران در شمال تهران، رستوران لوکس طلایی در خیابان ولیعصر بالاتر از پارک وی از رستوران هایی هستند که غذا های سنتی ایرانی را ارائه میدهند البته قیمتشان هم بالاست و اگر از دوست داران فست فود هستید میتوانید از شعب رستوران پدر خوب و یا شعب رستوران پرپروک که در سطح شهر پراکنده هستند استفاده نمایید. رستوران خوش بین (حسن رشتی) از رستوران های قدیمی و معروف تهران می باشد که ارائه دهنده انواع غذا های گیلکی بوده یکی از گزینه های مناسب برای دوست داران این نوع غذا میباشد، این رستوران در خیابان سعدی شمالی قرار دارد و اگر از مسافران هتل شیراز تهران هستید حتما برای صرف غذا به این رستوران سری بزنید.
یکی از خوبی های شهر تهران این است که بسیاری از اولین های ایران را می توانید در این شهر پیدا کنید از جمله اولین پیتزا فروشی ایران، پیتزا داوود که در شهر تهران و در خیابان معروف نوفل لوشاتو قرار گرفته است. میل پیتزا در مغازه ای که بیش از 60 سال قدمت آن هست حتما مزه ی دیگری دارد.
اگر به دنبال میل غذا در یکی از سفره خانه های زیبای شهر تهران می باشید ما سفرخانه عالی قاپو در خیابان گاندی در نزدیکی میدان ونک را به شما پیشنهاد میکنیم که درکنار غذا های بسیار خوشمزه با موسیقی زنده و معماری قدیمی میل غذا را برای شما دوچندان لذت بخش میکند، اگر به این سفره خانه رفتید حتما آب گوشت رو تست کنید پشیمون نمیشید.
و اما یک غذای عجیب که دوست داران فست فود رو حتما خوشحال میکنه همبرگر با پنیر پمپی هست که رستوران دوگا برگر اون رو طبخ میکنه و البته خوردنش هم کلی داستان داره و برای خوردنش به شما دست کش ها مخصوصی می دهند تا غرق در پنیر نشید.

دوگا برگر

آدرس و تلفن رستوران شاندیز نیاوران : نیاوران، سه راه یاسر، انتهای خیابان یاسر، مجتمع تفریحی جماران - 02122750075
آدرس و تلفن رستوران لوکس طلایی : - تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان فیاضی ( فرشته )، پلاک 2955 - 02122040140 - 02122041654
آدرس و تلفن شعبه مرکزی پدر خوب : بزرگراه اشرفی اصفهانی ، مرکز خرید تیراژه شماره 168 - 02144491000
آدرس و تلفن شعبه سعادت آباد پرپروک : خیابان سرو غربی، خیابان ریاضی بخشایش، پلاک 18 - 1541 - بدون کد گرفته شود
آدرس و تلفن رستوران خوش بین (حسن رشتی) : خیابان سعدی شمالی، پایین تر از چهار راه سید علی، پلاک ۵۱۰ - 02133902194
آدرس و تلفن پیتزا داوود (اولین پیتزا فروشی ایران) : خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، کوچه لولاگر - 02166758331
آدرس و تلفن سفره خانه عالی قاپو : نشاني : ميدان ونک، اول خيابان گاندي، پلاک 55 - 02188777803
آدرس و تلفن دوگا برگر : تهران، خ ولیعصر، بالاتر از توانیر ، نبش کوچه شاهین، فودلند ملل - 02191005433


تفریح های هیجان انگیز تهران کدام است ؟

یکی از هیجان انگیز ترین جا های تهران شهر بازی پارک ارم تهران است. شما در پارک ارم میتوانید ساعت ها شادی و هیجان را تجربه کنید. اگر به دنبال اوج هیجان هستید حتما دستگاه سقوط آزاد را استفاده کنید.
پارک آبی اُپارک تهران از بزرگترین پارک های ابی خاورمیانه است، آب بازی، شنا و تجربه هیجان و ترس ناشی از سقوط از ارتفاع بلند درون حوضچه های آب بسیار لذت بخش خواهد بود. سعی کنید با یک همراه بروید و قبل از رفتن به اُپارک ساعت سانس ها را چک کنید چون سانس های آقایان با خانوم ها متفاوت است. اگر در هتل بستان تهران اقامت دارید اُپارک در فاصله چند دقیقه ای از شما قرار دارد پس این فرصت را از دست ندهید.
اگر میخواهید تمام شهر تهران را در یک قاب ببینید، بام تهران یکی از مکان هایی هست که این قاب را در اختیار شما قرار میدهد. برای رسیدن به بام تهران مسیر بزرگراه چمران شمال را تا هتل استقلال تهران طی میکنید بعد از دور برگردان وارد خیابان ولجک شده در انتهای خیابان ولنجک ورودی بام تهران را مشاهده خواهید کرد. ما توصیه میکنیم تماشای شهر از بام تهران را در تاریکی شب که چراغ های خیابان ها و خانه ها روشن است و البته درروزی که هوای شهر تمیز باشد، انجام دهید. در مسیر حرکت به سمت بام تهران باید حدود نیم ساعت پیاده روی کنید. اگر شانس داشته باشید اتوبوس های برقی شما را تا بالا خواهند برد. در محل بام تهران سورتمه توچال قرار گرفته است. اگر میخواهید ضربان قلب خود را بالا ببرید سورتمه توچال به صورت کاملا طبیعی این کار را برای شما خواهد کرد. در مسیر پیاده روی به سمت بام تهران نیز زیپ لاین توچال بین دو کوه و در وسط دره قرار گرفته است، زیپ لاین توچال به یک بار تجربه اش می ارزد. اگر با ماشین شخصی به بام تهران می آیید پارکینگ در محل بام موجود هست. برای استفاده از زیپ لاین و سورتمه حتما از قبل ساعات کار آنها را چک کنید.
ایستگاه اول تلکابین توچال در محل بام تهران قرار گرفته است. تلکابین توچال داری هفت ایستگاه میباشد که در انتها به پیست اسکی دیزین ختم میشود. حتی اگر اسکی باز هم نباشید مشاهده زیبایی های کوه های پر از برف در مسیر و تنفس هوای کاملا پاک و برف بازی در ایستگاه شماره هفت ارزش رفتن تا ایستگاه اخر را دارد. اگر خیلی به شما خوش گذشت و خواستید شب را در ایستگاه شماره هفت توچال اقامت کنید هتل توچال تهران پذیرای شما خواهد بود.

زیپ لاین توچال 

آدرس و تلفن شهر بازی پارک ارم : تهران ، کیلومتر 4 اتوبان تهران کرج ، بعد از اتوبان شهید ستاری ، کنار گذر راست پل اتوبان شهید باکری (لاین کندرو) ، پارک ارم - 02144140814
آدرس و تلفن پارک آبی اُپارک : اتوبان تهران-کرج، بعد از آزادگان. خروجی شهرک گلستان، انتهای خیابان شمیم، اُپارک - 02149264
آدرس بام تهران : اتوبان چمران شمال، از دوربرگردان روبروی هتل استقلال بپیچید، از سمت راست حرکت کنید و به اولین خروجی سمت راست وارد شوید، از سمت راست حرکت کنید و وارد خیابان یمن شوید، مستقیم حرکت کنید و وارد خیابان ولنجک شوید، در انتهای خیابان ولنجک ورودی بام تهران را خواهید دید.
تلفن سورتمه بام تهران : 02142027
تلفن زیپ لاین بام تهران : ۰۹۹۰۹۲۲۰۰۹۸
تلفن تلکابین توچال : 02124875000


کدام هتل تهران را رزرو کنم ؟

با توجه به وسعیت شهر تهران و البته وجود طرح ترافیک ( از ساعت 6:30 صبح الی 19 ) و طرح زوج و فرد ( از ساعت 6:30 صبح الی 19 ) به استثنای روز های پنج شنبه و جمعه انتخاب محل اقامت و رزرو هتل بسته به اینکه با خودرو شخصی سفر میکنید یا خیر متفاوت خواهد بود. با این حال ما چند تا از هتل های خوب تهران را برای رزرو در چند نقطه مختلف به شما معرفی خواهیم کرد.
اگر از دروازه غربی تهران وارد شهر میشوید میتوانید در هتل بستان تهران اقامت کنید. هتل بستان در شهرک گلستان قرار گرفته و در نزدیکی فرودگاه مهراباد و ترمینال اتوبوس رانی درون شهری و برون شهری موجود در میدان آزادی میباشد. همچنین پارک جنگلی چیتگر نیز در کنار هتل بستان قرار گرفته است.
اگر از سمت شرق وارد تهران میشوید بهترین گزینه هتل شهر تهران هست که هم به پایانه اتوس رانی برون شهری نزدیک است و هم در کنار خود پایانه اتوبوس های تندرو (BRT) را دارد.
اگر قصد اقامت در جنوب و مرکز شهرتهران را دارید میتوانید هتل کوثر تهران را رزرو کنید که در کنار میدان ولیعصر تهران هست و در کنار خود ایستگاه مترو و چندین مرکز خرید لباس و چند پاساژ بزرگ برای خرید لوازم هوشمند را دارد. هتل سعدی تهران و هتل حافظ تهران هر دو در نزدیکی بازار بزرگ تهران می باشند و همچنین هتل نادری نو تهران در کنار خیابان جمهوری بوده و مناسب برای مسافرانی می باشد که قصد تردد در محدوده خیابان جمهوری را برای خرید لوازم هوشمند دارند زیرا پاساژ علاالدین، پاساژ چهارسو و پاساژ ایرانیان که همه گی مرکز خرید موبایل، تبلت و لپ تاپ می باشند در نزدیکی هتل نادر نو هستند.
و اگر قصد اقامت در شمال شهر تهران را دارید از میان هتل های تهران رزرو هتل استقلال تهران و هتل اسپیناس پالاس را به شما پیشنهاد میکنیم. اقامت در شمال تهران علاوه بر هوای تمیز و نبود ترافیک صبح گاهی به علت نزدیکی به مناطق کوهستانی فرصت پیاده روی در منطقه درکه و دربند و گشت و گذار در پارک بزرگ جمشیدیه را به شما میدهد.

هتل استقلال تهران 

مراکز خرید تهران در کجا قرار گرفته اند ؟

یکی از شیرین ترین بخش های سفر به تهران برای همه مسافران خرید است. تهران دارای مراکز خرید بزرگ بسیاری می باشد که در هر کدام از آنها برند های معروف جهانی دارای نمایندگی می باشند.
مرکز خرید مگامال در غرب تهران و در شهرک اکباتان دارای فروشگاه های متعدد لباس با برند هایی مثل فیلا، زارآ، ال ار سی، جین وست و سارا میباشد. در طبقه فوقانی مگامال فوت کورت، سالن سینما و شهربازی کودکان قرار دارد.
مرکز خرید کوروش در شمال غرب تهران و در بزرگراه شهید ستاری قرار گرفته است، در این مرکز خرید شما میتوانید انواع لباس با مارک های ایرانی و خارجی را مشاهده و خرید نمایید، در سایر طبقات کوروش رستوران و فوت کورت، شهر بازی، محل نگه داری کودکان و سالن سینما وجود دارد. پردیس سینمایی کوروش یکی از برزگترین ها در ایران می باشد.
مرکز خرید چهار سو در مرکز شهر تهران قرار دارد، اگر علاقه مند به وسایل هوشمند هستید مراجعه به این مرکز خرید را حتما به شما پیشنهاد میکنیم. شما میتوانید انواع گوشی موبایل هوشمند، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و بسیاری از گجت های هوشمند و سایر لواز جانبی مربوط به آنها را از چهارسو خرید نمایید. برند های معروفی مثل سامسونگ، اپل و هوآوی نیز در چهار سو نمایندگی رسمی دارند. در طبقه فوقانی چهار سو فوت کورت و سالن سینما قرار دارد حتی می توانید در بالکن طبقه فوقانی سیگار هم بکشید.
بازار کامپیوتر رضا یکی دیگر از مراکز خرید و فروش کامپیوتر و لپ تاپ در شهر تهران می باشد که به لحاظ موقعیت در مرکز شهر قرار دارد و به لحاظ دسترسی هم به اتوبوس های تندرو شرق به غرب و بلعکس و شمال به جنوب و بلعکس و هم ایستگاه مترو ولیعصر را در کنار خود دارد و بدین جهت بسیار عالیست.
همچنین میتوانید در پایان گشت گذار در این بازار کمی آن طرف تر یکی از قدیمی ترین سالن های تئاتر ایران یعنی بنای ساختمان تئاتر شهر را مشاهده نمایید و در پارک شهر قدمی بزنید.
مرکز خرید بام لند در غرب تهران قرار دارد، شاید برای شما هم جالب باشد تهران شهری که در میانه خشکی محصور شده اما دریاچه بزرگی به نام چیتگر دارد و در کنار این دریاچه مرکز خرید بام لند قرار گرفته است شما هم میتوانید خرید کنید و هم در دریاچه قایق سوارشوید و چت اسکی کنید. بام لند دارای برند ها معروف لباس و کفش از جمله آدیداس، اسکیچرز، بنتون، بادی اسپینر و جین وست می باشد. بام لند رستوران هایی به سبک عربی و تاریخی با نمایی زیبا به بیرون دارد که در آنها غذا های لذیذ سرو می شود.
مرکز خرید ارگ در نزدیکی میدان تجریش و در خیابان سعد آباد قرار دارد. ارگ دارای فروشگاه های متعدد لباس، رستوران، فوت کورت، کافی شاپ، سالن سینما، پارکینگ، شهر بازی و بسیاری امکانات دیگر می باشد که میتوانید یک روز کامل خود را در آن سپری کنید بدون آنکه نیاز باشد از مرکز خرید خارج شوید.
مرکز خرید پالادیوم در منطقه تجریش و خیابان مقدس اردبیلی قرار دارد، پالادیوم علاوه بر تمام امکانات و برند هایی که دیگر مراکز خرید دارند، دارای فروشگاه ها و امکانات خاص دیگری می باشد که وجه تمایز اصلی آن لوکس بودنشان میباشد. اگر قصد خرید در پالادیوم یا میل غذا را دارید حتما با جیب های پر از پول بروید.

مرکز خرید چها سو 

مرکز خرید مگامال : بزرگراه شهید ستاری، شهرک اکباتان، فاز دو، میدان شهید صارمی، مگامال
مرکز خرید کوروش : بزرگراه شهید ستاری شمال، نبش خیابان پیامبر مرکزی، کورش مال
مرکز خرید چهار سو : ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان جمهوری و حافظ، مرکز خرید چهارسو
بازار کامپیوتر رضا : خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار راه ولیعصر، بازار کامپیوتر رضا
مرکز خرید بام لند : ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند
مرکز خرید ارگ : ابتدای میدان تجریش ، خیابان سعدآباد ،مجتمع تجاری ارگ
مرکز خرید پالادیوم : زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم


بازار های قدیمی تهران را چطور ببینم ؟

اگر به تهران سفر می کنید اصلا نمیشود که به بازار بزرگ تهران سری نزنید، بازار بزرگ تهران پر است از زندگی و آدم ها و بنا هایی که هرکدام داستان های قریب و آشنایی دارند. برای رفتن به بازار بزرگ تهران حتما از مترو استفاده کنید و تا میتوانید خودرو شخصی نیاورید، چون هم در محدوده طرح ترافیک هست و هم جای پارک پیدا نمیشود. ایستگاه مترو 15 خرداد در یکی از ورودی های اصلی بازار هست و از آنجا میتوانید وارد خیابان 15 خرداد شوید و بعد هم دنیایی به نام بازار. از مهمترین جاهای بازار میتوان به پله های نورزخان، مسجد تاریخی بازار و البته محله عود لاجان اشاره کرد. اولین شعبه بانک در ایران که شعبه بانک روس بوده نیز در محله عودلاجان قرار دارد، البته امروزه تبدیل به یک رستوران سنتی شده و آبگوشت های بسیار لذیذی هم دارد.
بازار تجریش تهران نمونه کوچکی از بازار بزرگ هست، شما در بازار تجریش هم میتوانید بنایی تاریخی را ببینید، هم میوه و سبزیجات تازه بخرید و البته میوه های گران قیمتی که در هر جایی پیدا نمیشوند و شاید تا بحال ندیده باشید. در کنار بازار تجریش امام زاده صالح قرار دارد، اگر قصد زیارت داشته باشید فضای معنوی امام زاده صالح فرصت مناسبی برای عبادت خواهد بود.


کدوم پارک های تهران را ببینم ؟

تهران پارک های زیبای زیادی دارد، بعضی شان باغ بوده اند که در گذر زمان تبدیل به پارک شده اند و بعضی به دست شهرداری ساخته شده اند. از جمله پارک های شهر تهران، پارک لاله در بلوار کشاورز، پارک شهر روبروی شهر داری تهران در کنار بازار بزرگ، پارک جنگلی چیتگر در غرب تهران مناسب برای
دوچرخه سواری (دوچرخه اجاره می دهند ولی کارت شناسی به همراه داشته باشید)، پارک نیاوران در نیاوران در شمال شرق تهران، پارک پردیسان در تقاطع اتوبان شیخ فضل الله و اتوبان حکیم و البته پارک جمشیدیه در شمال شرق تهران و در منطقه نیاوران که باغی طبیعی و بسیار بزرگ است، ساعت ها میتوانید در
این پارک پیاده روی کنید و به تماشای زیبایی های بی پایان آن ادامه دهید.


بله این پایتخت که همه از بدی هایش میگویند خوبی های بسیاری دارد، اگر مسافر تهران هستید از این بهشت بیکران لذت ببرید.

کد امنیتی
نوید میگوید :
1398-04-16 - 18:09:51
اگر دوست دارید که تهران رو به سبک 1320 ببینید یک شب به خیابان سی تیر برید جای قشنگی هست و اینکه کنارش ساختمان تاریخی وزارت خارجه و ساختمان موزه ایران باستان هست البته برای دیدن اینها باید روز برید اونجا اگر مسافر هتل فردوسی هستید کنارتون هست و اینکه تو سی تیر می توانید آب میوه بستنی غذا و کلی چیز برای خوردن پیدا کنید
آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

02166916724 - 02166916725

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها