خراسان رضوی-گناباد

روستای بیدخت گناباد که در محدودة شهرستان گناباد قرار گرفته، از نظر جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی و اماکن زیارتی حایز اهمیت بسیار است. علاوه بر طبیعت زیبای روستای بیدخت گناباد، بقعه‌ای به نام «بقعة سلطانی» در آن جای دارد که مدفن چند تن از صوفیان نعمت اللهی از جمله «ملا سلطانعلی شاه گنابادی»، عارف و مفسر بی‌مانند شیعه، صاحب مهم‌ترین تفسیر عرفانی به نام «بیان السعادة» و «صالح علیشاه» است.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-گناباد

سلطان محمد عابد را بنابر روایتی برادر امام رضا (ع) و به روایتی دیگر عموی آن حضرت و فرزند امام جعفر صادق (ع) می‌دانند.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-گناباد

مسجد جامع گناباد طبق کتیبه آن در سال ۶۰۹ ه. ق یعنی پایان دورة خوارزمشاهیان ساخته شده است.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-سرخس

«شیخ لقمان سرخسی» از عارفان سده چهارم هجری قمری و معاصر «شیخ ابوسعید ابوالخیر» است. آرامگاه لقمان بابا سرخس که در سه كيلومتری شهر سرخس قرار دارد از حیث معماری در خور توجه است.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-سرخس

کاروانسرای شرف سرخس که یکی از بهترین کاروانسراهای تاریخی ایران است، در نزدیکی جادة مشهد - سرخس و در شش کیلومتری روستای «شورلق» قرار دارد.کاروانسرای شرف سرخس که در نوع خود ساختمانی بزرگ و مجلل به شمار می‌رود، از جمله منزلگاه‌های مهم جادة ابریشم در روزگار قدیم بوده است.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-فریمان

مجموعه سنگ بست فریمان روستایی است در کنار راه مشهد به فریمان و در ۴۰ کیلومتری جنوب مشهد. در فاصلة کمی از روستای سنگ بست محوطه باستانی بزرگی وجود دارد که بناهای به جا مانده در آن از نظر تاریخی و معماری در خور توجه‌اند. در واقع چون مجموعه سنگ بست فریمان در قدیم محل تلاقی راههای نیشابور، مرو، قهستان، هرات و توس بوده، منزلگاه مهمی در جاده ابریشم به شمار می‌آمده است.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-کاشمر

آرامگاه مدرس گرچه از دیگر آثار این شهر جدیدتر است، اما نسبت به آنها معروفیت بیشتری دارد. «سید حسن مدرس» از سیاستمداران آزادیخواه ایران است که تاثیر شگرفی در تاریخ معاصر از خود برجای گذارده.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-کاشمر

کاشمر یا ترشیز از قدیم دارای مسجد جامع معتبر و معروفی بوده است که وصف آن در آثار سفرنامه‌نویسان اسلامی آمده است.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-خواف

مدرسه غیاثیه خرگرد خواف از شهرهای قدیمی خراسان بوده که حالا صرفاً روستای کوچکی است در پنج کیلومتری جنوب شرقی شهر خواف. در این ناحیه دو مدرسه بزرگ وجود دارد که اعتبار علمی و شکوه خرگرد در دوره‌ی اسلامی را به اثبات می‌رساند.



ادامه مطلب ...

خراسان رضوی-خواف

مسجد ملک زوزن خارج از شهر خواف و در دشت زوزن قرار دارد که پیشتر محل شهر بزرگ زوزن بوده است و حالا اثری از آن نیست. مسجد ملک زوزن خواف به گواهی کتیبه‌هایش در سالهای ۶۱۵ و 616 ه. ق ساخته شده است و اکنون حالت نیمه ویران دارد.



ادامه مطلب ...

آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

021-66916724

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها