رزرو هتل

-

اگر یک سفر را به چند بخش تقسیم کنیم حتما یکی از بخش های مهم مسافرت رزرو هتل هست. اما برای اینکه بدرستی رزرو هتل را انجام دهیم تا در روز ورود به هتل با مشکل مواجه نشیم نیاز هست که در باره رزرو هتل اطلاعاتی را از قبل بدانیم.

رزرو هتل

دانستن مواردی مثل نوع اتاق، نوع تخت، ساعت کار واحد رزرواسیون، وظایف فرات آفیس در هتل، نحوه قیمت گذاری هتل ها و .... به ما کمک میکند تا در لحظه ورود به هتل از انتخاب خود پشیمان نشده و سفر را با لذت بیشتری ادامه دهیم.

برای شروع رزرو هتل همه ی ما سعی میکنیم اطلاعاتی را درباره هتل مورد نظر کسب کنیم، این اطلاعات را می توانیم از طریق سایت خود هتل یاسایت های ارادهنده خدمات رزرو مانند رزرواسیون آریا بدست آوریم، قطعا همه تلاش میکنند که درست ترین اطلاعات را در اختیار مسافران قرار دهند اما ما به شما پیشنهاد میکنیم قبل از هر عملی با خود هتل تماس گرفته و مواردی که برای شما مهم می باشد را بپرسید، مثلا :
آیا هتل آسانسور دارد ؟
آیا خدمات به افراد معلول و کم توان ارائه میدهد ؟
آیا داخل اتاق های سرویس فرنگی موجود می باشد ؟
آیا صبحانه در اتاق سرو می گردد یا در رستوران هتل ؟
آیا سیستم سرمایش و گرمایش کار میکند یا خیر ؟


پس همیشه سعی کنیم مواردی که برای ما مهم می باشد را به طور کامل سوال کنیم، چون شاید ممکن است هتل آسانسور داشته باشد اما در زمانی که شما اقدام به رزرو هتل می کنید آسانسور در دست تعمیر باشد و تا چند هفته هم کار نکند و اگر شما فرد مسنی را با خود به مسافرت ببرید و اتاق در طبقات بالا برای شما رزرو گردد آن وقت با درد سر مواجه خواهید شد، یا اگر سیستم سرمایش هتل در فصل تابستان کار نکند !


در رزرو هتل همچنین باید مسائلی دیگری نیز توجه کنید مثلا اگر قصد سفر زیارتی به مشهد را دارید و هر روز می خواهد به حرم امام رضا (ع) برای زیارت بروید دقت کنید که هتل در نزدیکی حرم باشد و یا سرویس رایگان برای رفت آمد به حرم در هتل وجود داشته باشد و یا هتل در نزدیکی خود ایستگاه مترو داشته باشد، همین موارد در مورد شهر های ساحلی نیز وجود دارد، اگر قصد سفر به کیش را دارید و میخواهد از ساحل دریا لذت ببرید از میان هتل های کیش هتلی را رزرو کنید که دارای ساحل بوده تا در رفت آمد دچار مشکل نشوید.


بعد از انتخاب هتل حال نوبت به رزرو هتل و انتخاب اتاق می رسد. در هنگام انتخاب اتاق اگر شما دو نفر زوج هستید حتما توجه کنید که اتاق دو تحته دبل (دو تخته بهم چسبیده) را انتخاب نمایید و یا اگر دو نفر آقای یا دو نفر خانم هستید توجه کنید که باید اتاق دو تخته توئین (دو تخته از هم جدا) را انتخاب نمایید. همچنین دقت کنیم با وجود اینکه در حال حاظر هیچ قانونی برای رد کردن خانم های تنها برای رزرو هتل در ایران توسط اداره اماکن وجود ندارد اما برخی از هتل ها به تشخیص خود از پذیرش خانم تنها ممانعت میکنند که این مورد را قبل از رزرو هتل از هتل استعلام کنید.


در هنگام رزرو هتل چه از طریق خود هتل چه از طریق سایت های آنلاین مثل رزرواسیون آریا برای آنکه اتاق به نام شما در هتل ذخیره گردد باید تمام هزینه رزرو را در هنگام درخواست رزرو واریز کنید. همچنین دقت کنید شخصی که اتاق به نام ایشان رزرو شده، نام و نام کامل خانوادگی را در هنگام رزرو هتل ارائه کند و برای پذیرش میهمان علاوه بر شناسنامه و کارت ملی شخصی که اتاق به نام ایشان رزرو شده باید شناسنامه و کارت ملی همراهان نیز در دسترس باشد. در مورد زوج ها اگر عقد دائم هستند که برای احراز زوجیت باید شناسنامه هر دو نفر را به مسئول پذیرش ارائه دهند و برای زوج هایی که از صیغه نامه استفاده میکنند نیز باید حتما صیغه نامه با مهر برجسته سردفتر عقد و ازدواج به همراه تاریخ معتبر و شناسنامه هر دو نفر به مسئول پذیرش ارائه گردد. توجه کنید مسئول پذیرش هتل مسئول احراز زوجیت طرفین میباشد و اگر به هر دلیلی نتواند این موضوع را احراز نماید زوجین باید به اداره اماکن رفته و با ارائه مدارک خود از آن اداره نامه جهت پذیرش در هتل دریافت نمایند.
رزرو هتل بدون دریافت تایید رزرو (واچر) کار اشتباهی هست زیرا ممکن است در هنگام ثبت رزرو توسط مسئول رزرواسیون هتل نام، تاریخ ورود، تعداد شب های اقامت یا نوع اتاق اشتباه درج شده باشد پس حتما تاییدیه رزرو را از مسئول پذیرش دریافت کرده و شخصا اطلاعات مندرج در آن را بررسی کنید تا در موقع ورود به هتل دچار مشکل نشوید.


پس از رزرو هتل و دریافت تاییدیه، سفر شما آغاز میگردد، در هتل ها ساعتی برای ورد و ساعتی برای خروج تایین میگردد اگر میهمان زود تر از ساعت تایین شده برای ورود به هتل مراجعه کند باید در لابی هتل منتظر بماند تا ساعت ورد او برسد ویا اگر هتل اتاق خالی داشته باشد که خانه داری آن را تمیز کرده باشد گاها هتل ها اتاق را به میهمان تحویل میدهند با این وجود گاهی ممکن است شما دیر وقت به هتل برسید برای مثال ممکن است ساعت 1 نیم شب به هتل برسید باید قبلا این مورد را با هتل چک کنید که آیا پذیرش 24 ساعته در هتل وجود دارد یا خیر چون اگر مسئول پذیرش در زمان حضور شما در هتل نباشد مجبور می شوید چند ساعتی را در هتل معطل بمانید.
حال با در نظر گرفتن تمام موارد بالا ما آرزو کنیم بتوانید بار عایت موارد گفته شده تجربه جدیدی را از یک سفر آغاز نمایید.

 

تهیه شده توسط رزرواسیون آریا

 

آخرین هتل های مشاهده شده آخرین هتل های مشاهده شده
چرا رزرواسیون آریا؟ تماس با رزرواسیون

021-66916724

پاسخگویی
9 صبح تا 9 شب
پاسخگویی 9 صبح تا 9 شب
هتل های شهر هتل های شهر
اشتراک گذاری این صفحه در گوگل اشتراک گذاری این صفحه در تویتر اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک رزرواسیون آریا در تلگرام رزرواسیون آریا در اینستاگرام
خبرنامه
جاذبه های گردشگری | موزه | تقویم گردشگری | سینما | پایانه های مسافربری | فرودگاه ها | رویداد ها | راه آهن | دانستنی ها